Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Rozmowy Audio-Video
AQQ oferuje prowadzenie rozmów Audio-Video. Aby rozpocząć kliknij na wybrany kontakt na liście kontaktów i wybierz opcje "Rozmowa Audio-Video" lub kliknij ikonę na pasku narzędziowym w oknie rozmowy. Jeśli ktoś będzie chciał się z Tobą skontaktować otrzymasz odpowiednie powiadomienie w chmurce informacyjnej. Możesz odebrać jak i odrzucić połączenie.

W oknie rozmowy Audio-Video mamy dostęp do funkcji regulacji głośności, trybu pełnoekranowego, zrobienia zdjęcia oraz Twojego podglądu, który można wyłączyć poprzez PPM na obraz video i wybranie opcji "Wyłącz podgląd". Aby Twój rozmówca mógł Cię usłyszeć musisz trzymać wciśnięty klawisz Ctrl.

Aby móc prowadzić rozmowę Audio-Video Ty i Twój rozmówca musicie używać komunikatora AQQ.
Konfiguracja rozmów
Jeśli nie chcesz otrzymywać zaproszeń do rozmów Audio-Video możesz je na stałe wyłączyć. Możesz także wyłączyć zaproszenia od osób spoza listy kontaktów. Aby to zrobić wejdź w menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Media" >> "Rozmowa Audio-Video" i zaznacz interesującą Cię opcję.

Możesz także określić, czy chcesz wysyłać swój obraz video czy tylko audio. Jeśli zdecydujesz się na obraz video to możesz w tym samym miejscu wybrać urządzenie, z którego obraz będzie pobierany oraz jakość. Jeśli Twoja kamera internetowa obsługuje jakość HD to możesz ją wybrać. Pamiętaj jednak, że rozmowy w HD są wciąż w fazie beta i mogą nie działać stabilnie.

Za pomocą opcji "Przetestuj, jak Cię widzą Twoi rozmówcy" możesz sprawdzić jak jesteś widziany przez innych oraz porównać różnice pomiędzy poszczególnymi ustawieniami jakości.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 17 luty 2013.