Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Dropbox
Konto Dropbox pozwala znacznie rozszerzyć możliwości AQQ w kwestii wysyłki obrazków i plików. Dzięki niemu możliwy staje się transfer plików np. do osób niedostępnych czy też takich, które korzystają z sieci lub serwerów nie wspierających tradycyjnych transferów (np. Facebook).
Zakładanie konta
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta Dropbox, a chcesz wykorzystać jego poteniał w AQQ, to musisz je najpierw założyć. Kliknij tutaj aby przenieść się na stronę rejestracji. Link do założenia nowego konta znajdziesz również w ustawieniach AQQ. Każdy nowy użytkownik otrzymuje za darmo na początku 2 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej do wykorzystania - to wystarczy by transfery plików, zwłaszcza tych dużych przez AQQ stały się przyjemniejsze.
Autoryzacja konta
Gdy pierwszy raz spóbujesz połączyć się ze swoim kontem lub też wysłać plik lub obrazek za pomocą Dropbox'a, to zobaczysz okno autoryzacyjne.

W oknie tym należy wpisać swój login oraz hasło do konta Dropbox. Należy pamiętać, że po zmianie trybu dostępu konieczne będzie ponowne przeprowadzenie autoryzacji.
Zmiana konta
Jeśli chcesz zmienić konto, które jest wykorzystywane w AQQ przejdź do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Obsługa kont" >> "Dropbox" i kliknij przycisk "Wyczyść uprawnienia". Po wykonaniu tej czynności możliwe będzie zalagowanie się na inne konto bądź przeprowadzenie ponownej autoryzacji poprzedniego konta.
Przesyłanie plików
Na pasku narzędziowym w oknie rozmowy w menu wysyłania pliku oraz wysyłania obrazka jest widoczna opcja wysyłki przez Dropbox'a. Wybranie jej spowoduje otworzenie okna wyboru pliku, w którym nalezy wskazać plik do wysłania. Po wybraniu pliku zostanie on wysłany na konto Dropbox, a Twój rozmówca otrzyma link do niego.

Wszystkie przesyłane w ten sposób pliki trafią do folderu na Twoim koncie Dropbox i będą posortowane w folderach, których nazwy zależą od tego komu w ten sposób były wysyłane pliki. Domyślna nazwa zbiorczego folderu to "Attachments" jednak bez problemu można ją zmienić w ustawieniach przechodząc do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Obsługa kont" >> "Dropbox" i wpisując własną nazwę w pole "Domyślna nazwa folderu".
Menadżer Dropbox
Głównym celem posiadania konta Dropbox w AQQ jest transfer plików, jednak jego obsługa nie ogranicza się tylko do tego. W ustawieniach Dropbox'a możesz włączyć prosty menadżer plików, który wyświetli to co aktualnie znajduje się w Twojej chmurze oraz pokaże ilość dostępnego miejsca. Aby go włączyć przejdź do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Obsługa kont" >> "Dropbox" i zaznacz opcję "Pokazuj prosty menadżer Dropbox w oknie głównym AQQ". Spowoduje to wyświetlenie w oknie głównym dodatkowej ikony.

Menadżer pozwala zarządzać Twoimi plikami na koncie Dropbox. Zależnie od tego czy AQQ ma pełny dostęp do konta czy też jedynie do swojego folderu możesz z tego miejsca przeglądać swoje wszystkie pliki bądź tylko te znajdujące się w folderze apliakcji. Po kliknięciu PPM na plik możesz go w łatwy sposób zapisać na dysku albo udostępnić innym osobom. Po wybraniu opicji "Udostępnij" po chwili link do danego pliku zostanie skopiowany bezpośrednio do schowka, tak że można się nim od razu podzielić. Poza udostępnianiem możesz także zmieniać nazwy plików, przenosić je, kopiować czy też usuwać. Po kliknięciu PPM na folder dodatkowo będziesz mieć możliwość wysłania jakiegś pliku bezpośrednio do niego czy też opcję utworzenia nowego folderu.
Tryby dostępu
Pełny dostęp - AQQ będzie w stanie wyświetlić całą zawartość Twojego konta Dropbox. Wybranie tej opcji może spowodować długie ładowanie się zawartości konta przy kontach o znacznej pojemności.
Folder apliakcji (Sandbox) - AQQ wyświetli jedynie to, co znajduje się w folderze aplikacji. Po wybraniu tej opcji nie będzie możliwości przeglądania w menadżerze całe zawartości konta Dropbox. Jeśli chcesz wykorzystać konto Dropbox jedynie do transferu plików, to taki tryb dostępu w zupełności wystarczy.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 20 kwiecień 2014. Ostatnia aktualizacja: brak.