Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

GG
Sieć GG w AQQ umożliwia komunikację tekstową, przesyłanie plików i obrazków oraz uczestnictwo w konferencjach. Żeby dodać obsługę GG należy wejść do menu "Program" >> "Ustawienia GG". Następnie w panelu ustawień GG wprowadzamy swoje dane.

Konto GG można także dodać poprzez ustawienia. Aby to zrobić przejdź do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Obsługa kont" >> "Konta" i na liście konta wybrać odpowiednią pozycje.
Lista kontaktów
Kontakty z naszej listy kontaktów dzięki automatycznej synchronizacji z serwerem GG od razu pojawią się w AQQ. Aby zaimportować listę kontaktów z pliku należy wejść do menu "Kontakty" >> "Import i eksport", a następnie wybrać interesującą nas opcję z odpowiedniej zakładki.

Możemy w tym miejscu również całkowicie usunąć listę z serwera na zakładce "Inne".
Konferencje
Aby utworzyć konferencję GG przejdź do menu "Kontakty" >> "Konferencja GG"

W okienku tym zaznacz kontakty, które chcesz dodać do konferencji, a następnie naciśnij przycisk "Zaproś".

AQQ otworzyło nową zakładkę w oknie rozmowy właśnie z tą konferencją. Teraz możesz wymieniać wiadomości tekstowe z uczestnikami konferencji.

Rozmowy konferencyjne nie są zapisywane w archiwum wiadomości.
Zmiana pseudonimu
AQQ nada Ci taki pseudonim, jaki masz wpisany w ustawieniach wtyczki GG jednak możesz go zmienić klikając w ikonę "Ustawienia pokoju" >> "Zmień pseudonim".

Po wpisaniu nowego pseudonimu naciśnij przycisk "OK"
Automatyczne dołączanie do konferencji
Gdy ktoś Cię zaprosi do konferencji to automatycznie zostanie ona otworzona u Ciebie. W menu "Program" >> "Ustawienia GG" możesz zaznaczyć opcję "Nie dołączaj automatycznie do konferencji GG". W przypadku zaznaczenia tej opcji AQQ spyta Cię o to, czy chcesz dołączyć do konferencji czy też nie.
Multilogowanie
Sieć GG obsługuje multilogowanie i kiedy ktoś zaloguje się na nasze konto GG z innego miejsca (np. telefon komórkowy lub inny komputer) na ekranie pojawi się chmurka informacyjna z danymi nowej sesji. Dodatkowo można podejrzeć wszystkie aktywne sesje. Aby to zrobić należy wejść do menu "Program" >> "Ustawienia GG" >> "Aktywne sesje". W razie konieczności można daną sesje w łatwy sposób wylogować.
Kilka kont GG
Można mieć kilka kont GG w AQQ. Aby to zrobić należy wykonać poniższą instrukcje:
Wchodzimy do folderu C:\Program Files\MyPortal\AQQ\System\Shared\Plugins\ i tworzymy kopię wtyczki GGNet.dll. Utworzonej kopii należy nadać nazwę GGNet1.dll (oraz odpowiednio dla kolejnych klonów wtyczki, maksymalnie 5).
Ponownie uruchamiamy AQQ.
Drugie (oraz kolejne) konto GG konfigurujemy tak samo jak pierwsze.
W ten sposób utworzone kopie wtyczki podlegają automatycznej aktualizacji wraz z AQQ o ile poprawnie zostały nazwane klony wtyczki.
Rozróżnianie kontaktów
Aby móc rozróżnić kontakty pochodzące z różnych kont najlepiej dać im różne ikony. Część dekoratorów dodaje je do swoich kompozycji jednak jeśli Twoja ich nie posiada to możesz poprosić autora danej kompozycji o ich dodanie lub zrobić to ręcznie.

Jedyne co musisz posiadać to siedem ikon odpowiadających różnym stanom (wraz z ikoną "Zablokowany"). Bardzo łatwo domyślisz się, jaka ikona symbolizuje jaki stan. Musisz także nadać ikonom odpowiednią nazwę i tak na przykład dla stanu "Połączony" ikony powinna mieć nazwę ggnet1_online.png. Cyfra w nazwie ikony odpowiada numerowi klona. Kiedy już przygotujesz wszystkie ikony to musisz je umieścić w folderze Icons w folderze danej kompozycji.

Przy aktualizacji danej kompozycji Twoje ikony nie znikną (chyba, że jej autor zrobi własne - wtedy zostaną zamienione) jednak pamiętaj, że przy instalacji kompozycji "na czysto" musisz ponownie wgrać te ikony.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 15 kwiecień 2013.