Praca z różnymi wersjami Internet Explorer
Silverlight Features pracuje prawidłowo pod kontrolą Internet Explorera 8 lub nowszego. Starsze kompozycje wizualne dla komunikatora AQQ pracują w trybie emulacji Internet Explorer 5 lub Internet Explorer 7 bez względu na wersję Internet Explorer, która jest zainstalowana na komputerze użytkownika. Nowe kompozycje wizualne powinny wyświetlać się poprawnie na wszystkich możliwych konfiguracjach.

Wersja systemu Windows Bazowa wersja Internet Explorer Najnowsza dostępna wersja Internet Explorer
Windows XP 6
Taka konfiguracja nie jest już wspierana przez komunikator AQQ.
8
Windows Vista 7
Taka konfiguracja nie jest już wspierana przez komunikator AQQ.
9
Windows 7 8 11
Windows 8 10 10
Windows 8.1 11 11

Nowe tryby Internet Explorer zapewniają dużo wyższą wydajność, a także dużo większe możliwości. Nowe kompozycje wizualne nie muszą działać na wszystkich możliwych konfiguracjach, jeżeli autor nie ma zamiaru zmagać się z trudami dostosowywania do starszych wersji Internet Explorer lub gdy nie ma to najmniejszego sensu (np. gdy kompozycja wizualna z założenia ma w przeważającej ilości wykorzystywać efekty niedostępne w starszych wydaniach Internet Explorera).
CSS
W dostosowywaniu kodu CSS do różnych wersji Internet Explorer pomocą służą, specjalnie w tym celu zaprojektowane, klasy warunkowe. Elementowi <HTML> przypisywane są odpowiednio nazwane klasy, określające wersję Internet Explorer zainstalowaną u użytkownika.
IE <= n IE === n IE >= n
- IE8 -
IE9lte IE9 IE9gte
IE10lte IE10 IE10lte
- IE11 -

Budowa nazwy klasy jest jak widać bardzo oczywista, tj. "IE" + n + "lte"/"gte". Przypisywane są wszystkie klasy, które określają (jednoznacznie, bądź nie) wersję Internet Explorer zainstalowaną u użytkownika. Oznacza to, że jeżeli użytkownik ma zainstalowany Internet Explorer 10, to przypisane będą wówczas klasy: IE8, IE9lte, IE9, IE9gte, IE10.

Zwróć uwagę, że ponieważ klasy te przypisane są do elementu <HTML>, w kodzie CSS chcąc nadać style elementowi <HTML> wystarczy podać tę klasę: .IE10 {}, lub HTML.IE10 {}, ale już chcąc nadać style elementowi <BODY>: .IE10 BODY {}, ponieważ wszystkie pozostałe elementy znajdują się w hierarchii poniżej elementu (są co najmniej jego dziećmi).
JavaScript
W dostosowywaniu kodu JavaScript do różnych wersji Internet Explorera korzystamy z instrukcji warunkowych, w której odwołujemy się do zmiennej globalnej IE (window.IE). Zmienna ta przechowuje liczbę (number primitive). Przykładowo warunek mógłby zatem wyglądać następująco: if (IE >= 10) {}.