Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Usuwanie wtyczek
Listę zainstalowanych w Twoim AQQ wtyczek możesz przejrzeć przechodząc do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Rozszerzenia" >> "Wtyczki".

Po prawej stronie od listy znajdziesz przyciski odpowiadające za otwarcie folderu wtyczki, dostosowanie jej ustawień oraz usunięcie jej. W miarę możliwości staraj się usuwać zbędne wtyczki aby ograniczyć ich ilość i tym samym zwiększyć szybkość ładowania się komunikatora oraz zapotrzebowanie na pamięć RAM.
Wyłączanie wtyczek
Możesz także wyłączyć daną wtyczkę bez usuwania jej. Jeśli korzystasz z jakiejś wtyczki sporadycznie to możesz ja wyłączyć wtedy, kiedy jest niepotrzebna. Aby to zrobić przejdź do listy wtyczek i klikając PPM na daną wtyczkę wybierz opcję "Wyłącz". Taki sam efekt da kliknięcie na wtyczkę 2xLPM z wciśniętym klawiszem Ctrl.

Opcja ta może okazać się również przydatna w diagnozowaniu przyczyny niewłaściwego działania AQQ, co najczęściej jest spowodowane przez niekompatybilną wtyczkę. Wystarczy w takim wypadku po kolei wyłączać wtyczki aż błąd ustąpi. Po wykryciu wadliwej wtyczki warto zwrócić się do jej autora w odpowiednim temacie na forum aby poinformować go o występującym błędzie.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 4 styczeń 2014.