Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Wtyczki w AQQ
Możesz rozszerzyć funkcje AQQ za pomocą różnych wtyczek. Ich zadaniem jest rozszerzenie już dostępnych funkcji jak i danie użytkownikowi całkiem nowych - takich, których na próżno szukać w AQQ. Słuchanie radia czy sprawdzenie pogody bezpośrednio z AQQ to żaden problem - właśnie dzięki wtyczkom.

Instalacja wtyczek
Najróżniejszych wtyczek do AQQ jest co niemiara. mają one różny stopień rozbudowania - jedne dodają drobną funkcję a inne są bardziej rozbudowane. Przejrzeć dostępne wtyczki możesz na naszym forum w dziale wtyczek oraz w wbudowanej przeglądarce dodatków dostępnej w menu "Program" >> "Dodatki dla AQQ". Procedura dalszej instalacji jest taka samo jak w przypadku kompozycji oraz emotikon.

Pamiętaj, żeby być ostrożnym przy instalacji wtyczek niewiadomego pochodzenia - mogą one być dla Ciebie, Twojego komputera oraz AQQ bardzo szkodliwe!

Pamiętaj o tym, żeby uważnie śledzić aktualizacje dodatków - stare wersje mogą być niekompatybilne z najnowszą wersją komunikatora - przez co mogą powodować różne błędy. Wbudowany w AQQ aktualizator posiada opcję aktualizacji dodatków zintegrowaną z bazą dodatków na naszym forum, przez co zawsze będziesz mieć najnowszą wersję wtyczek.
Aktualizacja wtyczek
Zainstalowane przez Ciebie wtyczki będą aktualizowane przez wbudowany w AQQ aktualizator. Jeśli jakiś wtyczkopisarz doda do dostępnego na forum systemu plików aktualizacje swojej wtyczki to zostanie ona wyświetlona przy pierwszym automatycznym sprawdzaniu aktualizacji. Możesz również ręcznie wywołać aktualizator przechodząc do menu Pomoc > Sprawdź aktualizacje.
Zmiany
Jeśli do jakiś Twoich dodatków będzie dostępna aktualizacja to zobaczysz ją na liście. Dodatkowo jeśli klikniesz na jakąś pozycje to zostanie wyświetlona lista ostatnich zmian wprowadzonych przez autora.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 14 styczeń 2013.