Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Emotikony w AQQ
Prawie wszyscy, a na pewno większość podczas rozmowy tekstowej używa emotikon. AQQ oczywiście umożliwia ich obsługę.
Instalacja
Gotowe do instalacji paczki emotikon, podobanie jak kompozycje, tworzone są przez użytkowników komunikatora. Można je znaleźć na naszym forum w dziale emotikon oraz w wbudowanej przeglądarce dodatków dostępnej w menu "Program" >> "Dodatki dla AQQ". Po wybraniu odpowiedniej paczki instalujemy ją za pomocą kreatora.

Okno emotikon
Kiedy rozmawiasz z kimś i chcesz tej osobie wysłać jakąś emotkę możesz po prostu ją wpisać co sprawdza się przy najczęściej używanych emotikonach. Jednak co zrobić z tymi trudniejszymi, które nie każdy pamięta? Można skorzystać z autouzupełniania ale znacznie przyjemniej jest otworzyć sobie galerię emotikon. Otwiera ją pierwszy przycisk od prawej strony w oknie rozmowy.

W okienku tym masz dostęp do wszystkich obecnie zainstalowany i aktywnych paczek. Możesz teraz wybrać interesującą Cię emotkę czy też podejrzeć jej kod najeżdżając na nią kursorem. Okno emotikon jest również dostępne w oknie zmiany opisu oraz w oknie wysyłania wiadomości grupowej.

Pamiętaj o tym, że nigdy nie ma gwarancji, że Twój rozmówca zobaczy taką emotkę jaką widzisz Ty. Jeśli ma on zainstalowany inny zestaw, to zobaczy emotkę właśnie z niego. Jeśli natomiast zainstalowane przez niego paczki nie obsługują danej emotki wtedy wyświetli się u niego po prostu tekst.
Aktualizacja emotikon
Zainstalowane przez Ciebie paczki emotikon będą aktualizowane przez wbudowany w AQQ aktualizator. Jeśli jakiś kompozytor doda do dostępnego na forum systemu plików aktualizacje swojej paczki to zostanie ona wyświetlona przy pierwszym automatycznym sprawdzaniu aktualizacji. Możesz również ręcznie wywołać aktualizator przechodząc do menu Pomoc > Sprawdź aktualizacje.
Zmiany
Jeśli do jakiś Twoich dodatków będzie dostępna aktualizacja to zobaczysz ją na liście. Dodatkowo jeśli klikniesz na jakąś pozycje to zostanie wyświetlona lista ostatnich zmian wprowadzonych przez autora.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 14 styczeń 2013.