Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Kompozycje wizualne
Dzięki rozbudowanemu systemowi kompozycji opartych na HTML'u i CSS'ie wygląd AQQ jest całkowicie konfigurowalny. Nasi Kompozytorzy ciężko pracowali aby stworzyć swoje kompozycje. Ich prace można znaleźć na naszym oficjalnym forum w dziale kompozycji oraz w wbudowanej przeglądarce dodatków dostępnej w menu "Program" >> "Dodatki dla AQQ". Jeśli już wybierzesz odpowiednią dla siebie kompozycję, proces jej instalacji dzięki specjalnym paczkom jest całkowicie zautomatyzowany i ogranicza się jedynie do prostego instalatora dodatków.
Zmiana kompozycji
Wszystkie zainstalowane kompozycje znajdują się w menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Kompozycje wizualne".

Po lewej stronie okna znajduje się ich lista natomiast po prawej podgląd danej kompozycji. Aby zmienić aktualną kompozycję wystarczy wybrać nową i nacisnąć przycisk "OK".
Zaawansowana stylizacja okien
Zaawansowana stylizacja okien to skórkowanie obramowań oraz całych okien AQQ. Wyłączenie ich może w niektórych przypadkach przyśpieszyć pracę AQQ. Aby to zrobić przejdź do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Kompozycje wizualne" i odznacz opcję "Zaawansowana stylizacja okien". Od tej pory wszystkie okna w AQQ będą miały systemowy wygląd.
Dostosowywanie kompozycji
Aby spersonalizować wygląd swojej kompozycji przejdź do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Kompozycje wizualne" i kliknij w ikonę "Dostosuj..." (druga ikona od góry po prawej stronie okna). Pojawi się nowe okno dostosowywania wyglądu kompozycji, w którym możesz zarządzać ustawieniami listy kontaktów oraz okna rozmowy.

Wprowadzane przez Ciebie zmiany są od razu wprowadzane zarówno na liście kontaktów, jak i w oknie rozmowy, co umożliwia łatwy podgląd efektu końcowego. Zatwierdzenie zmian wymaga naciśnięcia przycisku "OK".

W oknie tym możesz również zarządzać animacją okien i podświetlaniem kontrolek. Wyłączenie tych dwóch funkcji może przyśpieszyć działanie AQQ.
Aktualizacja kompozycji
Zainstalowane przez Ciebie kompozycje będą aktualizowane przez wbudowany w AQQ aktualizator. Jeśli jakiś kompozytor doda do dostępnego na forum systemu plików aktualizacje swojej kompozycji to zostanie ona wyświetlona przy pierwszym automatycznym sprawdzaniu aktualizacji. Możesz również ręcznie wywołać aktualizator przechodząc do menu Pomoc > Sprawdź aktualizacje.
Zmiany
Jeśli do jakiś Twoich dodatków będzie dostępna aktualizacja to zobaczysz ją na liście. Dodatkowo jeśli klikniesz na jakąś pozycje to zostanie wyświetlona lista ostatnich zmian wprowadzonych przez autora.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 28 luty 2013.