Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Archiwum rozmów
Archiwum gromadzi wszystkie wysłane i odebrane wiadomości oraz zapisuje informacje o przesłanych plikach. Aby wejść do archiwum wybierz menu "Kontakty" >> "Archiwum". Jeśli chcesz otworzyć archiwum z konkretnym kontaktem kliknij na niego na liście kontaktów PPM i wybierz odpowiednią opcję. Mając otwarte okno rozmowy z jakąś osobą możesz również skorzystać z ikonki na pasku narzędziowym, z menu zakładki lub ze skrótu Ctrl+H.

Po otworzeniu okna widzimy trzy kolumny. Lewa zawiera listę kontaktów, środkowa wszystkie rozmowy z danym kontaktem, a prawa konkretną rozmowę. Sortowanie kontaktów w archiwum odbywa się identycznie jak sortowanie na liście kontaktów. Konkretną rozmowę możemy zapisać do pliku TXT lub HTML oraz dodać do ulubionych. Opcje zapisu rozmowy są dostępne po kliknięciu PPM na daną rozmowę lub w menu "Plik" gdy już daną rozmowę mamy wczytaną. Lista ulubionych znajduje się pod środkową kolumną, jednak nie pokaże się, póki nie dodamy do niej jakiś rozmów.
Kompaktowanie archiwum
W menu "Plik" jest dostępna opcja "Kompaktuj" Kompaktowanie archiwum skonsoliduje wszystkie Twoje wiadomości. Kompaktowanie może znacznie przyśpieszyć pracę z archiwum, więc warto robić to co pewien okres czasu. Jeśli Twoje archiwum ma pokaźne rozmiary - proces kompaktowania możne potrwać dłuższą chwilę.
Wyłączenie archiwizowania rozmów
Jeśli nie chcesz aby wiadomości były zapisywane w archiwum możesz wyłączyć archiwizację. W menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Podstawowe ustawienia" >> "Konfiguruj funkcje okna rozmowy" wystarczy odznaczyć opcję "Archiwizuj wiadomości tekstowe".

Możesz też wyłączyć archiwizację rozmów z pojedynczymi kontaktami. Wystarczy, że wejdziesz w wizytówkę kontaktu i na zakładce "Inne" zaznaczysz opcję "Nie archiwizuj rozmów z tym kontaktem". Za pomocą trybu incognito można także wyłączyć archiwizacje konkretnych rozmów.
Importowanie archiwów z innych komunikatorów
Jeśli przesiadłeś/aś się na AQQ z innego komunikatora i nie chcesz tracić swojego archiwum pomocna okaże się wtyczka Archeolog autorstwa AdamiXuS'a (strona domowa). Posiada ona opcje importu archiwum z takich komunikatorów jak GG, Konnekt czy WTW.im. Nie musisz się więc bać o utratę starych rozmów.

Dzięki tej wtyczce możemy przywrócić kopie naszego archiwum z AQQ. Jeśli masz folder z plikami .dc2 lub archiwum .zip z nimi możesz w bardzo łatwy sposób przywrócić te archiwa bez utraty obecnie zapisanych w archiwum rozmów - wtyczka dokona połączenia starych wiadomości z nowymi.

Wtyczka ta posiada także opcje odzyskania wiadomości usuniętych co może okazać się bardzo przydatne gdy przypadkowo usunęliśmy coś i chcemy to odzyskać.

Jeśli zauważysz, że AQQ przestało zapisywać w archiwum rozmowy z jednym lub kilkoma konkretnymi kontaktami koniecznie zainstaluj tę wtyczkę - pomoże ona rozwiązać problem z uszkodzonym archiwum. Jeśli już ją posiadasz i chcesz naprawić archiwum przejdź w oknie wtyczki na zakładkę "Narzędzia" i wybierz opcję "Rozwiąż problemy". Archeolog naprawi Twoje archiwum i odzyskasz dostęp do wszystkich wiadomości - również tych, które poprzez uszkodzenie pliku archiwum nie wyświetlały się poprawnie.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 17 luty 2013.