Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Menu ACK
Pod tą tajemniczą nazwą kryje się menu wiadomości dostępne po prawej stronie przy każdej wiadomości. W menu tym znajdziemy wiele przydatnych opcji.
Potwierdzenie dostarczenia wiadomości
Kiedy po wysłaniu wiadomości do jakiegoś kontaktu strzałka w ikonce będzie miała kolor pomarańczowy oznacza to, że wiadomość dotarła do odbiorcy. Z uwagi na ograniczenia sieci GG zmiana koloru oznacza dostarczenie wiadomości do serwera. Jeśli natomiast strzałka będzie koloru szarego oznacza to, że wiadomość nie dotarła jeszcze do odbiorcy lub ma on status "Niewidoczny". Natomiast dla sieci GG oznacza to, że wiadomość nie dotarła do serwera.
Wycofanie wiadomości
Czasem zdarza się, że wyślemy wiadomość do niewłaściwej osoby lub wysłana wiadomość zawiera błąd, który chcemy poprawić. W takim przypadku pomocna będzie funkcja "Wycofaj". Po zastosowaniu jej wiadomość najpierw zostanie przekreślona, a po 10 sekundach zniknie bezpowrotnie z naszego archiwum. W miarę możliwości, o ile nasz rozmówca korzysta również z komunikatora AQQ wiadomość zniknie także u niego.

Żeby można było tej funkcji użyć musi być spełniony jeden bardzo ważny warunek: osoba do której wysłaliśmy wiadomość musi mieć z nami otwarte okno rozmowy, w przeciwnym razie opcja nie będzie dostępna w menu ACK.
Kopiowane wiadomości
Jeśli chcemy daną wiadomość skopiować, możemy ją po prostu zaznaczyć i skopiować. Lepiej i szybciej jest jednak użyć opcji dostępnej w menu wiadomości. W odróżnieniu od standardowego kopiowania, funkcja z menu uwzględnia również emotikony.
Cytowanie wiadomości
W menu mamy dostępne dwie opcje cytowania wiadomości. Pierwsza opcja "Cytuj" wkleja do pola pisania wiadomości samą wiadomość. Natomiast opcja "Cytuj + Data" dodaje do treści wiadomości również datę, kiedy została ona wysłana.

Cytować można również naciskając strzałkę w górę podczas gdy jesteśmy w polu pisania wiadomości. Tutaj również można decydować, czy cytujemy samą treść wiadomości, czy również datę jej wysłania. Klawisz Enter cytuje z datą, natomiast kombinacja Shift+Enter wkleja do pola pisania wiadomości tylko treść.
Czytanie wiadomości
Funkcja "Przyczytaj" została dodana dzięki wprowadzeniu do AQQ obsługi Google TTS. Działanie jej jest bardzo proste - po jej wybraniu wskazana wiadomość zostanie przeczytana.
Usuwanie wiadomości
Pojedyncze wiadomości możemy usuwać z widoku jak i z archiwum. Pierwsza opcja usuwa wiadomość jedynie z okna rozmowy natomiast druga usuwa ją całkowicie, również z archiwum.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 13 maj 2013.