Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Zakładki
Rozmowy w AQQ mogą być prowadzone na zasadzie zakładek w oknie rozmowy lub każda rozmowa może być prowadzona w oddzielnym oknie. Domyślnie jest włączona opcja zakładek, jednak można ją wyłączyć, wystarczy wejść do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Podstawowe ustawienia" >> "Konfiguruj funkcje okna rozmowy" i odznaczyć opcję "Zakładki w oknie rozmowy".
Przechodzenie między zakładkami
Poruszać się w oknie rozmowy pomiędzy zakładkami można na kilka sposobów. Standardowo można klikać myszką lecz działają również takie skróty jak Ctrl+Tab (przerzuca do następnej zakładki) oraz Ctrl+Shift+Tab (przenosi do poprzedniej zakładki).

Bardziej rozbudowane opcje przechodzenia między zakładkami posiada wtyczka TabKit autorstwa Beherit'a (strona domowa). Pozwala ona przechodzić między zakładkami za pomocą klawiszy funkcyjnych od F1 do F12 lub Ctrl + klawisz od 1 do 9.

Oferuje ona także zmianę działania skrótu Ctrl+Tab tak, by przełączał do nieprzeczytanych wiadomości wedle własnych preferencji - najstarszej lub najnowszej oraz wiele innych, ciekawych funkcjonalności.
Zamykanie zakładek
Otwarte zakładki możemy zamykać za pomocą ikony wyświetlonej na zakładce, za pomocą skrótu Ctrl+W, klawisza Esc lub klikając na nią kółkiem myszki. Opcja zamknięcia zakładki jest również dostępna pod PPM na niej.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w oknie rozmowy to dzięki wtyczce TabKit autorstwa Beherit'a (strona domowa) możesz usunąć z zakładek ikonę .
Ostatnio zamknięte zakładki
Jeśli chcesz w łatwy sposób szybko przywrócić ostatnio zamkniętą zakładkę, to możesz skorzystać z funkcjonalnego dymka. Jest on dostępny po najechaniu na ikonę AQQ w tray'u (zasobniku systemowym). Oprócz listy trzech ostatnio zamkniętych zakładek masz w tym dymku również szybki dostęp do przydatnych skrótów, takich jak zmiana opisu, czy też archiwum wiadomości.

Jeśli natomiast nie chcesz używać funkcjonalnego dymka, to możesz go wyłączyć przechodząc do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Dodatkowe opcje związane z wyglądem" i odznacz opcję "Pokaż funkcjonalny dymek po najechaniu na ikonę AQQ w zasobniku systemowym". Możesz także ustawić czas (w sekundach), po którym dymek ma się pokazać.

Funkcję przywracania ostatnio zamkniętych zakładek zawiera w sobie również wtyczka TabKit autorstwa Beherit'a (strona domowa) z tą różnicą, że pozwala ona dodać przycisk na pasku narzędziowym w oknie rozmowy oraz pasku ikon sieciowych w oknie głównym. Poza tym możesz określić ilość zapamiętywanych zakładek, czy też ustawić klawisz skrótu do przywracania ostatnio zamkniętej zakładki oraz wiele innych.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 4 styczeń 2014.