Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

RTT
Funkcja RTT czyli Real-Time Typing - rozmowa w czasie rzeczywistym. Jest to podgląd na żywo pisanych wiadomości przez naszego rozmówce. Jeśli Ty i Twój rozmówca macie włączoną tę funkcję, to będziesz widział co dana osoba pisze zanim wyśle wiadomość. Funkcje tę można ograniczyć tylko do pokazywania licznika znaków. Zarządzanie funkcją RTT odbywa się w menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Podstawowe ustawienia" >> "Konfiguruj okno rozmowy".

Aby móc prowadzić rozmowę w czasie rzeczywistym - Ty i Twój rozmówca musicie używać komunikatora AQQ.
Rozszerzenie funkcjonalności
Powiadomienie o pisaniu jest pokazywane na pasku statusu w oknie rozmowy. W przypadku ukrycia tego paska informacja o aktualnym stanie rozmówcy zostanie przeniesiona na ikonę służącą do przełączania zakładek. Wtyczka TabKit autorstwa Beherit'a (strona domowa) potrafi również przenieść tę funkcjonalność bezpośrednio na zakładkę. Kiedy rozmówca będzie pisał wiadomość, to ikona jego statusu zmieni się.

Dodatkowo do informowania o stanie "Odszedł", czyli takim, kiedy Twój rozmówca zamknął z Tobą okno rozmowy służy wtyczka CloseChatNotifier autorstwa WiTuS'ia, która informuje o tym wyświetlając chmurkę informacyjną.
Sieć GG
Licznik znaków działa również w sieci GG, o ile jest zaznaczona opcja "Powiadomienie o pisaniu" w ustawieniach wtyczki GG.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 15 kwiecień 2014.