Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Edycja kontaktu
Gdy już danego użytkownika mamy na swojej liście kontaktów, możemy oczywiście edytować i dodawać jego dane. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na kontakcie i wybieramy z menu, które się nam ukaże, opcję "Wizytówka". Można także skorzystać ze skrótu, czyli dwukrotnego kliknięcia kontaktu trzymając wciśnięty lewy Alt. Ewentualnie można również skorzystać ze skrótu Ctrl+I, który działa w oknie rozmowy.

Następnie pojawi się nam okno wizytówki danego użytkownika.

Dzięki przyciskowi "Pobierz dane z katalogu" możemy pobrać wszystkie dane, które wprowadził nasz kontakt do swojego profilu. Możemy również wprowadzić dodatkowe dane jak np. telefon komórkowy, co ułatwi nam w przyszłości wysyłanie SMS'ów. Możliwe jest także uzupełnienie danych o informacje służbowe, prywatne, czy też domowe. Możesz także dodać notatkę dotyczącą danego kontaktu.
Szybka zmiana pseudonimu
Możliwa jest także szybka zmiana samego pseudonimu kontaktu bezpośrednio z listy kontaktów. Wystarczy kliknąć na dany kontakt i wcisnąć klawisz F2. Pokaże się wtedy okienko zmiany nazwy kontaktu, w którym możesz ustawić nową nazwę.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 15 kwiecień 2013.