Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Dodawanie nowych kontaktów
Nowy kontakt możemy dodać na swoją listę na trzy sposoby. Jeśli znasz identyfikator (JID, numer GG, login Skype) danej osoby, to wystarczy wtedy wejść do menu "Kontakty" i wybrać "Dodaj kontakt". Następnie postępujemy według kreatora.

Pierwszą czynnością jest wybranie typu sieci w jakiej ma konto nasz kontakt.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie identyfikatora naszego kontaktu: może być to JID, numer, bądź sam nick - w zależności od rodzaju sieci.

Aby dodać kontakt, którego identyfikator nie posiada końcówki "@nazwaserwera" należy kliknąć przycisk "Dodaj kontakt" z wciśnietym klawiszem Ctrl. Podobnie jest z otworzeniem okna rozmowy bezpośrednio z tego kreatora - przy kliknięciu w "Otwórz okno rozmowy z kontaktem" również należy wcisnąć klawisz Ctrl.

Przedstatnią czynnością jest wybór grupy dla kontaktu oraz określenie jego pseudonimu. Później w przypadku sieci Jabber pozostanie nam poczekać na autoryzację od dodanego kontaktu.

W ostatnim kroku finalizującym operację musisz potwierdzić dodanie kontaktu. Możesz także prosto z tego miejsca otworzyć okno rozmowy z tym rontaktem.
Wyszukiwarka kontaktów
Drugim sposobem jest wyszukanie danego użytkownika przy pomocy funkcji "Szukaj znajomych" dostępnej w menu "Kontakty" i dodanie kontaktu. Wystarczy jedynie określić sposób w jaki chcesz wyszukiwać kontakty. Dla sieci GG dostępny jest również "Katalog publiczny GG" znajdujący się w menu "Kontakty".
Okno rozmowy
Trzeci sposób można wykorzystać gdy prowadzisz z kontaktem, którego nie masz na liście rozmowę. W takim wypadku w oknie rozmowy na pasku narzędziowym pojawi się dodatkowo ikona , po kliknieciu której zobaczysz menu wyboru grupy, do której zostanie dodany kontakt. Wystarczy, że wybierzesz właściwą grupe i kontakt znajdzie się na Twojej liście kontaktów.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 11 styczeń 2014.