Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Powiadomienia o dostępności kontaktów
Kiedy osoba z Twojej listy kontaktów połączy się z siecią lub zmieni swój status bądź opis, to w prawym dolnym rogu zobaczysz chmurkę informującą o tym. Możesz wyłączyć te powiadomienia przechodząc do menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Dodatkowe opcje związane z wyglądem" i odznaczając opcję "Wyświetlaj zmiany statusów w chmurce informacyjnej".

Dzięki wtyczce OfflineNotify autorstwa Pol'a możesz wyłączyć pokazywanie zmian statusów kontaktów połączonych. Oznacza to, że zobaczysz chmurkę informującą o zmianie statusu tylko, gdy kontakt przejdzie ze stanu offline na jakikolwiek inny.
Powiadomienie o przejściu kontaktu w stan offline
Komunikator informuje Cię o każdej zmianie statusu kontaktów połączonych z serwerem poza informacją o przejściu kontaktu w stan offline, czyli rozłączenia się z serwerem. Realizuje to wtyczka OfflineNotify autorstwa Pol'a.

Zaznacz opcję "Powiadamiaj o zmianie stanu na rozłączony". Od tej chwili, gdy jakaś osoba z Twojej listy kontaktów rozłączy się z serwerem dostaniesz o tym powiadomienie.
Zarządzanie chmurkami
AQQ standardowo oferuje jedynie opcję wyłączenia chmurek dla wszystkich kontaktów, lecz można tę funkcjonalność rozbudować dzięki wtyczkom.
Wyłączenie powiadomień dla konkretnych kontaktów
Jeśli chcesz, możesz pokazać lub ukryć chmurki informujące o zmianie statusu dla konkretnych kontaktów. Pomocna w takim wypadku będzie wtyczka ContactCloud autorstwa Jaro88PL (strona domowa).

W oknie wtyczki znajduje się lista aktualnie obsługiwanych przez wtyczkę kontaktów oraz możliwość dodania nowych. Kontakty do listy można dodawać poprzez okno ustawień wtyczki (wymagane będzie zaznaczenie danego kontaktu na liście) oraz bezpośrednio z listy kontaktów klikając PPM na kontakt i wybierając pozycję "ContactCloud" - wtedy dany kontakt od razu pojawi się na liście.

Wtyczka automatycznie ukrywa powiadomienia o dostępności kontaktów (menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Dodatkowe opcje związane z wyglądem) oraz dźwięku zmiany statusu (menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Media" >> "Dźwięki"). Wtyczka robi to automatycznie, jednak jeśli chcesz, to w zakładce ustawień możesz zaznaczyć opcję, które uaktywni chmurki lub dźwięki pochodzące z AQQ.
Na zakładce ustawień masz możliwość dostosowania wtyczki według własnych preferencji.

Możesz tutaj zmienić ustawienia trybu działania wtyczki oraz dokładnie określić wygląd i czas wyświetlania powiadomienia. To właśnie dzięki trybom można pokazać lub ukryć chmurki od konkretnych kontaktów. Wybranie opcji "Pokazuj aktywność osób z listy" spowoduje pokazywanie chmurek informacyjnych wyłącznie od kontaktów znajdujących się na liście, natomiast wybranie drugiej opcji spowoduje ukrycie chmurek informacyjnych od osób z listy.

Wtyczka blokuje również dźwięki kontaktów z listy lub spoza niej - zależnie od ustawionego trybu działania wtyczki.
Wyłączenie powiadomień dla konkretnych sieci
Kolejną opcją dostępną przez wtyczkę jest blokada chmurek informujących o zmianie statusu globalnie w całej sieci - Facebook lub NK.pl. Aby to zrobić zainstaluj wtyczkę OfflineNotify autorstwa Pol'a.

Dwie ostatnie opcje z okna ustawień wtyczki pozwalają wyłączyć powiadomienia dla konkretnych sieci.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 26 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 17 luty 2013.