Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Sporadyczne błędy
Czasami zdarza się tak, że podczas korzystania z komunikatora program nagle przestanie odpowiadać lub się samoistnie wyłączy nie wyświetlając żadnego komunikatu z błędem. Błędy te potrafią występować w różnych odstępach czasu i często nie wiadomo dokładnie co jest ich przyczyną. Z uwagi na to, że log z logowania zdarzeń bardzo szybko zwiększa swój rozmiar, należy skorzystać ze specjalnego trybu logowania, tzw. minilog. Minilog nie różni się niczym od zwykłego loga poza tym, że jego rozmiar nigdy nie przekroczy 25 KB - dzięki temu bez obaw można mieć włączone logowanie przez cały czas pracy AQQ.
Aktywacja miniloga
Minilog można aktywować poprzez Konsolę XML, jednak wtedy będzie on działał jedynie w obrębie jednej sesji AQQ. znacznie bardziej skutecznym sposobem jest modyfikacja skrótu służącego do uruchamiania AQQ. Aby to zrobić kliknij PPM na ikonę skrótu AQQ i wybierz opcję "Właściwości". W nowym oknie w polu "Element docelowy" należy dopisać na końcu parametr -minilog.

Dzięki temu logowanie będzie uruchamiane automatycznie przy starcie AQQ. W momencie wystąpienia błędu należy:

Następnie należy zlokalizować plik "MiniLog.txt" na dysku. Jego lokalizacja jest różna w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, nie możemy jednak wykryć wersji Twojego systemu Windows. W systemie Windows XP ścieżka do folderu z profilami wygląda tak: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MyPortal\AQQ Folder\Profiles, natomiast w systemie Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 ścieżka ta wygląda tak: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local\MyPortal\AQQ Folder\Profiles.
Następnie otwórz plik "MiniLog.txt" (np. systemowym Notatnikiem), w którym znajduje się zapis logowania zdarzeń.
Całą zawartość pliku skopiuj, zaznaczając uprzednio tekst za pomocą kursora myszy lub skrótem klawiaturowym Ctrl+A, wciskając kombinację klawiszy Ctrl+C.
Skopiowaną do schowka zawartość loga wklej na stronę wklej.org i umieść w treści zgłoszenia link do wklejki (adres URL skopiowany z pasku adresu przeglądarki po wklejeniu logu i kliknięciu przycisku "Wklej").
Sporadyczne błędy - film instruktażowy
Poniżej zamieszczamy film instruktażowy pokazujący krok po kroku w jaki sposób należy aktywować MiniLog oraz co z nim potem zrobić.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 23 sierpień 2013. Ostatnia aktualizacja: 11 wrzesień 2013.