Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Niedziałające funkcje
Jeśli zauważysz, że jakaś funkcja komunikatora nie działa lub działa niepoprawnie, to należy opisać krok po kroku sposób na wywołanie błędu na Bugliście AQQ. W niektórych przypadkach niezbędne będzie wykonanie logu z logowania zdarzeń. Sposób na jego wykonanie:

Przejdź do menu "Program" >> "Zaawansowane" >> "Konsola XML".
Odznacz opcję "Wyłącz podgląd strumienia XML".
W polu tekstowym konsoli wpisz komendę set log on, następnie kliknij w przycisk "Wyślij" (okno Konsoli XML po tej czynności można zamknąć).
W kolejnym kroku wywołaj błąd, którego zapis ma znaleźć się w logu. Jeżeli w wyniku błędu, komunikator ulegnie zawieszeniu, to należy wyłączyć go za pomocą Menedżera zadań Windows (otwiera się go wciskając kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Esc).
Następnie należy zlokalizować plik "Log.txt" na dysku. Jego lokalizacja jest różna w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, nie możemy jednak wykryć wersji Twojego systemu Windows. W systemie Windows XP ścieżka do folderu z profilami wygląda tak: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MyPortal\AQQ Folder\Profiles, natomiast w systemie Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 ścieżka ta wygląda tak: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local\MyPortal\AQQ Folder\Profiles.
W kolejnym kroku otwórz plik "Log.txt" (np. systemowym Notatnikiem), w którym znajduje się zapis logowania zdarzeń. Jeżeli zlokalizowanie pliku "Log.txt" sprawia trudności, zawsze możesz otworzyć go wpisując w Konsoli XML komendę run log i klikając przycisk "Wyślij" lub też skorzystać z kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+F2.
Całą zawartość pliku skopiuj, zaznaczając uprzednio tekst za pomocą kursora myszy lub skrótem klawiaturowym Ctrl+A, a następnie wciskając kombinację klawiszy Ctrl+C.
Skopiowaną do schowka zawartość loga wklej na stronę wklej.org i umieść w treści zgłoszenia link do wklejki (adres URL skopiowany z pasku adresu przeglądarki po wklejeniu logu i kliknięciu przycisku "Wklej").
Niedziałające funkcje - film instruktażowy
Poniżej zamieszczamy film instruktażowy pokazujący krok po kroku w jaki sposób należy wykonać log pokazujący błędne działanie funkcji komunikatora oraz co z nim potem zrobić.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 23 sierpień 2013. Ostatnia aktualizacja: 11 wrzesień 2013.