Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Błędy przy uruchamianiu AQQ
Jeśli problem występuje w trakcie uruchamiania komunikatora, a system nadzorowania wadliwych wtyczek nie wykrył żadnej błędnie działającej wtyczki, to wykonaj następujące czynności:

Przejdź do menu "Start" >> "Uruchom..." lub wciśnij kombinację klawiszy Windows+R.
W nowo otwartym oknie wpisz ścieżkę do pliku rozruchowego AQQ, dopisując dodatkowo parametr -log. Ścieżka ta powinna wyglądać następująco (o ile katalog instalacji AQQ nie został zmieniony): "C:\Program Files\MyPortal\AQQ\AQQ.exe" -log. Po wpisaniu ścieżki kliknij przycisk "OK", aby uruchomić AQQ.
Po wywołaniu błędu wyłącz komunikator. Jeżeli w wyniku błędu, komunikator ulegnie zawieszeniu, to należy wyłączyć go za pomocą Menedżera zadań Windows (otwiera się go wciskając kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Esc).
Następnie należy zlokalizować plik "Log.txt" na dysku. Jego lokalizacja jest różna w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, nie możemy jednak wykryć wersji Twojego systemu Windows. W systemie Windows XP ścieżka do folderu z profilami wygląda tak: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MyPortal\AQQ Folder\Profiles, natomiast w systemie Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 ścieżka ta wygląda tak: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local\MyPortal\AQQ Folder\Profiles.
W kolejnym kroku otwórz plik "Log.txt" (np. systemowym Notatnikiem), w którym znajduje się zapis logowania zdarzeń. Jeżeli zlokalizowanie pliku "Log.txt" sprawia trudności, zawsze możesz otworzyć go wpisując w Konsoli XML komendę run log i klikając przycisk "Wyślij" lub też skorzystać z kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+F2.
Całą zawartość pliku skopiuj, zaznaczając uprzednio tekst za pomocą kursora myszy lub skrótem klawiaturowym Ctrl+A, wciskając kombinację klawiszy Ctrl+C.
Skopiowaną do schowka zawartość loga wklej na stronę wklej.org i umieść w treści zgłoszenia link do wklejki (adres URL skopiowany z pasku adresu przeglądarki po wklejeniu logu i kliknięciu przycisku "Wklej").

W przypadku, gdy system wykrywania wadliwych wtyczek wykryje nieprawidłowe działanie jednej z wtyczek powodujące blokowanie startu AQQ, to należy podjąć odpowiednie działania. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Niezgodne wtyczki.
Błędy przy uruchamianiu AQQ - film instruktażowy
Poniżej zamieszczamy film instruktażowy pokazujący krok po kroku w jaki sposób należy wykonać log przy uruchamianiu AQQ oraz co z nim potem zrobić.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 23 sierpień 2013. Ostatnia aktualizacja: 11 wrzesień 2013.