Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Kopia zapasowa profilu
Kopia zapasowa profilu może się przydać w awaryjnych sytuacjach, gdy np. poprzez awarię systemu Windows lub chwilowy brak prądu nie możesz włączyć AQQ, bo profil jest uszkodzony lub po prostu gdy dbasz o bezpieczeństwo swoich ważnych danych. Jeżeli nie chcesz stracić swoich danych, takich jak ustawienia kont, historia rozmów, lista kontaktów czy zainstalowane dodatki - tworzysz kopię zapasową.
Tworzenie kopii zapasowej
Wyłącz AQQ, jeśli jest włączone.
Pobierz darmowy program BackupAQQ autorstwa Beherit'a (strona domowa).
Uruchom pobrany program.
W oknie programu BackupAQQ, upewnij się, że jest zaznaczona opcja "Utwórz kopię profilu AQQ" i na liście profili zaznacz ten, którego kopię chcesz utworzyć (tylko, gdy masz więcej niż jeden profil).
Wybierz, gdzie ma zostać utworzona kopia w polu "Zapisz kopię do" (najlepiej w jakimś bezpiecznym miejscu, takim jak pendrive) lub zostaw domyślne i kliknij przycisk "Dalej".
Poczekaj do końca tworzenia kopii. Prędkość jej tworzenia jest zależna od szybkości Twojego komputera i wielkości profilu. Po zakończeniu operacji kliknij przycisk "Zamknij". Kopia profilu jest gotowa.
Przywracanie kopii zapasowej
Jeśli chcesz przywrócić profil na komputerze, gdzie jeszcze nie instalowano AQQ, trzeba najpierw pobrać i zainstalować komunikator. W ostatnim kroku instalatora odznacz opcję "Uruchom AQQ" lub zrezygnuj z tworzenia nowego profilu w kreatorze.
Pobierz darmowy program BackupAQQ autorstwa Beherit'a (strona domowa).
Uruchom pobrany program.
W oknie programu BackupAQQ, upewnij się, że jest zaznaczona opcja "Przywróć profil z kopii zapasowej" i kliknij przycisk "Dalej".
Jeśli na liście dostępnych kopii nie ma Twojego profilu, kliknij przycisk "Przeglądaj", aby wskazać plik kopii profilu, a następnie na przycisk "Dalej".
Poczekaj do końca przywracania kopii. Prędkość jej przywracania jest zależna od szybkości Twojego komputera i wielkości profilu. Po zakończeniu operacji kliknij przycisk "Zamknij". Teraz możesz uruchomić AQQ ze swoim poprzednim, przywróconym profilem.
Profile AQQ w chmurze Dropbox
Jeden z użytkowników AQQ, Beherit, umieścił na swojej stronie instrukcję, w jaki sposób można trzymać swój profil AQQ w chmurze, co również stanowi kopię bezpieczeństwa ważnych danych. Opis jest dostępny tutaj: Profile AQQ w chmurze Dropbox.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 15 wrzesień 2012. Ostatnia aktualizacja: 18 marzec 2013.