Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Subskrypcja AQQ
Jeśli widzisz na swoim monitorze ekran powitalny, to znaczy, że AQQ zostało uruchomione na Twoim komputerze pierwszy raz. Zanim przystąpisz do tworzenia swojego profilu, najpierw należy aktywować program. W poniższym filmie wszystkie istotne kwestie zostały wyjaśnione.
Konto administracyjne
Konto administracyjne jest niezbędne, aby można było uruchomić AQQ oraz zarządzać wykupioną subskrypcją.
Tworzenie konta
Na dzień dzisiejszy możesz używać AQQ za darmo, jednak w przyszłości jego dalsze użytkowanie będzie wiązało się z drobnymi opłatami (około 2 zł) przeznaczonymi na dalszy rozwój projektu. Automatyczny kreator przeprowadzi Cię przez proces tworzenia konta administracyjnego.

Aby móc w łatwy sposób zarządzać swoją subskrypcją będzie Ci potrzebne konto administracyjne. Aby je utworzyć, bądź zalogować się do konta już istniejącego, kliknij na ekranie powitalnym przycisk "Dalej".

Niezależnie od tego, czy posiadasz już konto administracyjne, czy też nie, procedura w tym kroku wygląda tak samo. Aby przejść dalej po prostu wpisz swój adres e-mail oraz hasło, a następnie naciśnij przycisk "Dalej".

W przypadku, gdy do Twojego konta były już przypisane jakieś urządzenia, AQQ po prostu dopisze do niego urządzenie, na którym aktualnie się logujesz.

W ostatnim kroku aby zakończyć tworzenie konta administracyjnego wystarczy kliknąć przycisk "Zakończ". Teraz, gdy już posiadasz konto administracyjne do zarządzania swoimi płatnościami możesz zalogować się do niego na innych urządzeniach. Pamiętaj jednak o warunkach subskrypcji.
Zarządzenie kontem
Aby sprawdzić ile dni pozostało do końca licencji lub zmienić konto administracyjne przejdź do menu "Program" >> "Mój stan konta".

Poza podstawowymi informacjami o koncie oraz subskrypcji znajdziesz tutaj informacje o Twoim stażu na AQQ. Staż rośnie codziennie, wraz z używaniem AQQ.
Usunięcie konta
Usunięcie konta administracyjnego jest możliwe, ale nie wskazane. Zalecamy zamiast kasowania konta założenie nowego i korzystanie z niego. W przypadku usunięcia konta konieczne będzie podanie nowych danych na wszystkich urządzeniach podpiętych do usuniętego konta. Nie ma również możliwości przeniesienia pozostałej ilości wykupionych dni subskrypcji ze starego konta na nowe. Jeśli mimo to nadal chcesz usunąć swoje konto administracyjne, skorzystaj z formularza dostępnego na tej stronie. W treści podaj adres e-mail swojego konta administracyjnego, hasło do niego oraz zaznacz, że chodzi o jego usunięcie. opcji dostępnej w oknie zarządzania subskrypcją AQQ. Aby to zrobić przejdź do menu Program" >> "Stan mojego konta", rozwiń menu pod przyciskiem "Zmień konto administracyjne" i wybierz opcję "Usuń". Samodzielne usunięcie konta jest możliwe pod warunkiem posiadania wersji AQQ 2.6.0.19 lub nowszej. Kliknij tutaj aby pobrać wersję AQQ 2.6.0.19.
Warunki subskrypcji
Do jednego konta może być podpięta nieograniczona liczba urządzeń, jednak pamiętać należy o tym, że na jedno konto administracyjne można się zalogować z maksymalnie pięciu urządzeń w ciągu 24 godzin. Jest to tzw. pula urządzeń, którą możesz wykorzystać w ramach jednej subskrypcji AQQ. Oznacza to, że bez przeszkód możesz się podzielić swoją subskrypcją z rodziną lub znajomymi. W przypadku przekroczenia dozwolonej ilości logowań z różnych urządzeń i zapełniania ich puli AQQ zachowa się tak, jakby licencja wygasła, co oznacza ograniczenie jego funkcjonalności do momentu, w którym ilość połączonych urządzeń nie zmaleje z powrotem do dozwolonych pięciu. Miejsce jest zwalniane po 24 godzinach od ostatniej aktywności danego urządzenia.

Nawet po przekroczeniu dozwolonej puli urządzeń można ją zresetować poprzez doładowanie konta AQQ.
Wygaśnięcie subskrypcji
Gdy Twoja subskrypcja wygaśnie, to możliwość korzystania z AQQ zostanie ograniczona. Nie będzie możliwe wysyłanie wiadomości, korzystanie z Centrum Powiadomień czy też wysyłanie SMS-ów. W dalszym ciągu będzie możliwy odbiór wiadomości, przeglądanie archiwum a także korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń.
Płatności
W ramach subskrypcji konieczne było wprowadzenie opłat za możliwość korzystania z AQQ. Opłaty te nie są wysokie (2 zł na miesiąc lub 20 zł za cały rok), a mimo to stanowią ogromne wsparcie programu. Gdyby nie one, to dalszy rozwój komunikatora nie był by możliwi w dotychczasowym tempie, a nowości nie byłyby prowadzane. Jednak dzięki drobnej opłacie będzie to możliwe.

Wykup subskrypcji to nie tylko możliwość korzystania z AQQ - to także komunikator wolny od jakichkolwiek reklam zatem przeszkadzajace, migające banery, które dodatkowo spowalniały pracę AQQ odchodzą w zapomnienie.
Metody płatności
Aby doładować swoje konto przejdź do menu "Program" >> "Mój stan konta", a następnie klikniej przycisk "Doładuj AQQ (subskrypcja)"

W oknie tym możesz wybrać, na jaki okres chcesz przedłużyć subskrypcję (30 lub 365 dni) oraz wybrać formę płatności, z której chcesz skorzystać. Do wyboru jest płatność SMS działająca w większości polskich operatorów sieci komórkowej, szybki e-przelew (wymagane konto w banku) oraz płatność poprzez serwis transakcyjny PayPal.

Możliwa jest jeszcze jedna metoda płatności, polegająca na wykonaniu tradycyjnego przelewu w okienku bankowym lub pocztowym. Aby skorzystać z tej metody należy wybrać formę płatności "Szybki e-przelew", po przejściu do systemu transakcyjnego zaznaczyć opcję przelewu tradycyjnego, wpisać na dole swoje dane oraz adres e-mail po czym w kolejnym kroku wydrukować blankiet. Z wydrukowanym blankietem należy udać się na pocztę lub do banku i wykonać przelew. Gdy wpłata zostanie zatwierdzona przez system DotPay otrzymasz wiadomość e-mail z kodem, który należy wpisać w oknie doładowywania konta administracyjnego pamiętając o odpowiednim ustawieniu list rozwijanych.

Ilośc wykupionych dni kumuluje się, co oznacza, że możesz na przykład zapłacić od razu za trzy miesiące dokonując trzy razy miesięcznej opłaty.
Po dokonaniu płatności SMS lub e-przelewem otrzymasz kod, który należy wpisać w oknie doładowywania konta AQQ. Po zatwierdzeniu przyciskiem "OK" Twoja subskrypcja zostanie automatycznie przedłużona o wybraną wcześniej ilość dni. W przypadku skorzystania z płatności PayPal nie ma potrzeby wpisywania kodu - Twoje konto zostanie automatycznie doładowane, a proces ten zostanie zakończony po restarcie komunikatora lub po ręcznym odświeżeniu konta administracyjnego.

Jeśli chcesz wpisać kod otrzymany od innej osoby, to pamiętaj żeby wybrać z listy rozwijanych dokładnie te same wartości (ilość dni, metoda płatności), które wybrała tamta osoba.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 5 styczeń 2013. Ostatnia aktualizacja: 9 kwiecień 2014.