Kompendium wiedzy o AQQ

Opis

Logo

Tworzenie nowego profilu
Profil w AQQ to miejsce gromadzące wszystkie Twoje konta, kompozycje, emotikony, wtyczki i ustawienia, niezbędne do działania profilu. Jeśli już posiadasz AQQ na swoim dysku czas na utworzenie własnego profilu.
Krok 1 - Nazwa profilu
Po instalacji AQQ podczas pierwszego uruchomienia zobaczysz okno kreatora profilu AQQ.

Podaj w nim nazwę profilu, oraz wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, a następnie kliknij "Dalej".
Krok 2 - Dodawanie kont
W tym kroku możesz dodać do swojego profilu konta. Wymagane jest dodanie konta Jabber (może nim być np. konto Facebook’a, który również jest oparty na sieci Jabber). Jeśli chcesz, to możesz także utworzyć nowe konto na dowolnie wybranym serwerze.

Po dodaniu kont naciśnij "Dalej".

Konfoguracja kont pochodzących z wtyczek sieciowych czyli GG oraz Skype odbywa się po pierwszym uruchomieniu profilu.
Krok 3 - Ustawienia wydajności
W tym kroku należy określić moc swojego komputera, co ma bezpośrednie przełożenie na elementy graficzne AQQ takie jak podświetlenia kontrolek, animacje czy też obramowania okien. Wszystkie te rzeczy będą mogły zostać później zmienione w ustawieniach AQQ.

Na tym etapie możesz zakończyć tworzenie profilu i wczytać domyślne wartości wciskając przycisk "Pomiń kreator, domyślne wartości". Jeśli jednak chcesz dokładniej skonfigurować swój profil naciśnij "Dalej".
Krok 4 - Wybór kompozycji
Kolejny krok to wybór jednej spośród pięciu standardowych kompozycji.

Możesz zobaczyć jak wygląda każda ze standardowych kompozycji przesuwając je za pomocą myszki i wciśniętego jej lewego przycisku. Aby wybrać daną kompozycję należy kliknąć ją dwukrotnie, a następnie nacisnąć "Dalej".
Krok 5 - Zakończenie
W kolejnym, ostatnim już kroku kreatora możesz obejrzeć krótką prezentację o AQQ lub też przejść do profilu AQQ na Fecebook’u, lub też kanału w serwisie YouTube.

Wciskając "Dalej" zakończysz tworzenie profilu, po czym AQQ automatycznie Cię zaloguje.

W przypadku wybrania na liście kont do dodania konta GG wyświetlone zostanie okno konfiguracji wtyczki GG, gdzie należy podać swój numer GG oraz hasło do konta. Można tam także od razu dostosować ustawienia wtyczki.
Kilka profili w AQQ
W AQQ możesz mieć kilka profili – Twój i np. brata lub siostry. Aby dodać kolejny profil należy otworzyć okno logowania do profilu. Jeśli okno to nie pokazuje się po uruchomieniu AQQ (oznacza to włączenie autologowania do profilu), to można otworzyć okno logowania na dwa sposoby. Przejść do menu "Program" >> "Wyloguj" (jeśli jakiś profil był już wczytany) lub uruchomić AQQ z wciśniętym przyciskiem Ctrl (wtedy okno logowania pokazuje się zawsze).

W oknie tym należy teraz nacisnąć przycisk "Nowy" i utworzyć nowy profil tak samo, jak utworzony został ten pierwszy.

Po zakończeniu tworzenia profilu będzie on dostępny do wybrania w oknie logowania na liście rozwijanej.
Lokalizacja profili na dysku
Utworzone profile znajdują się na dysku C: w folderze użytkownika. Nie możemy jednak wykryć wersji Twojego systemu Windows. W systemie Windows XP ścieżka do folderu z profilami wygląda tak: C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MyPortal\AQQ Folder\Profiles, natosmiast w systemie Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 ścieżka ta wygląda tak: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local\MyPortal\AQQ Folder\Profiles.
Artykuł dodał: Deadmaster, dnia: 20 styczeń 2013. Ostatnia aktualizacja: 15 marzec 2014.